امام جمعه موقت قشم: مردم، سنگر را خالی نمی گذارند‬‎

امام جمعه موقت شهرستان قشم در خطبه های نماز جمعه شهرستان گفت: مردم ایران اسلامی همیشه در صحنه اند و سنگر را خالی نخواهند کرد؛ بصیرت و احساس تکلیف مردم، حضور همیشگی آنان در صحنه را رقم می زند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، حجت الاسلام والمسلمین احمد غلامی در خطبه های نماز جمعه شهرستان قشم با اشاره به اجراى توطئه استعمارى کشف (حذف) حجاب به دستور رضاخان پهلوى در سال ۱۳۱۴، گفت: این واقعه از دسیسه های استعمار پیر(انگلستان) بود که به حمدالله زنان و دختران مسلمان ایران با مجاهدت بر خاسته از ایمان و اعتقادات خویش گوهر صدف، حجاب برتر را حفظ کردند.

وی تقوا، دینداری و وجود غیرت در مردان را از عوامل توجه به مقدسات و حجاب اسلامی عنوان و ادامه داد: برخی از بدحجابی های موجود در جامعه ی امروزی ناشی از تلاش های بسیار گسترده دشمنان، بی غیرتی همسران و پدران است.

امام جمعه موقت قشم ضمن عرض تبریک بمناسبت فرارسیدن ایام ولادت حضرت امام حسن عسکرى)ع(،خواستار برپایی جشن و سرور در فضای خانه شد و ادامه داد: چنین اقداماتی از روش های موثر تعلیم می باشد که از طریق آن می توان تعالیم و شعائر اسلامی را به فرزندان آموخته، آنان را بیمه کرد.

ایشان در ادامه قیام خونین مردم قم در اعتراض به مقاله ساواک علیه حضرت امام خمینى(ره) در ۱۹ دیماه ۱۳۶۵ را یادآور شد، و اظهار داشت: بصیرت و احساس تکلیف مردم، حضورشان در صحنه، و پیروزی انقلاب اسلامی ایران را رقم زد.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی قشر کارگر را از اقشار بصیر جامعه معرفی نمود که با حضور خودجوش خود صحنه هایی نظیر دفاع مقدس و تحریم ها را مدیریت کرده، و نشان داده اند که از آرمان های نظام دست بر نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی همیشه در صحنه اند و سنگر را خالی نخواهند کرد، به ماجرای ترور شهید احمدی روشن از شهداى هسته ای پرداخته، خاطرنشان کرد: دشمن به خیال باطل خود می تواند با ترور این دانشمند ارزشمند، پیشرفت صنعت هسته ای کشور را متوقف نماید.

امام جمعه موقت شهرستان با تاکید بر اینکه دشمن برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد، لیکن حضور مردم و رویش های انقلاب آنان را ناکام گذاشته است، گفت: شهادت شهید احمدی روشن موجب ظهور صدها احمدی روشن شد که این از رویش های انقلاب است.

ایشان ضمن اشاره به مسائل مربوط به گورخواب ها تصریح کرد: معاندین انقلاب که به دنبال نابودی نظام اند، با بزرگ نمایی مسائل مربوط به عده ای انگشت شمار، سعی در حاشیه سازی و تخریب چهره کشور دارند.

حجت الاسلام والمسلمین غلامی با بیان نارضاتی مردم از حاشیه سازی ها؛ مجادله ی مسئولین عالی کشور را مورد بحث قرار داد و تصریح کرد: با توجه به اینکه تمامی مسئولین کشور ید واحده اند و برای پیشرفت کشور تلاش می کنند، نیاز کشور به آرامش، کار و تلاش را مورد عنایت قرار داده، اختلافات جزئی را در عرصه افکار عمومی وارد نسازند.

وی در خطبه نخست با بهره گیری از قرآن و احادیث، جایگاه تعهد و وفای به عهد را تبیین نموده اظهار داشت: عدم وجود اعتماد در جامعه، از عدم وفای به تعهدات سرچشمه می گیرد؛ لذا با تحکیم وفای به عهد در خانواده، جامعه ای سرشار از اعتماد متقابل بنا می شود.

امام جمعه موقت قشم با تاکید بر اینکه می بایست مسئولین به تعهدات خود جامعه ی عمل بپوشانند، گفت: مسئولین کلامی بگویند که توان عملی سازی آنرا دارا باشند؛ چرا که عدم انجام تعهدات، بی اعتمادی مردم را در پی دارد.

ایشان با تقسیم بندی تعهدات به پیمان های رسمی و غیر رسمی(اخلاقی)، مشکلات قشر کارگر را مورد توجه قرار داده، با انتقاد از دستگاه های حمایت از کارگران، خواستار پیگری مناسب تر مشکلات این قشر توسط مسئولین مربوطه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *